EŞİMİZİ MUTLU ETMENİN YOLLARI

 

EŞİMİZİ MUTLU ETMENİN YOLLARI

 

       Eşler, birbirlerine derin bir sevgiyle bağlanmalıdır. Aralarındaki küçük kırgınlıkları fazla büyütmeden, uzun yıllar birlikte yaşayacakları gerçeğini kabul ederek, desteklerini birbirlerinin üzerinden çekmemelidir. En iyi anlaşan insanlar arasında bile bazı dargınlıklar, kırgınlıklar çıkabilir. Bu hiçbir zaman hayat felsefemizi değiştirmemelidir. Ailelerini sürekli kontrol altında tutan insanlar, hayatlarının sonunda “iyi” olarak anılırlar.

           

Bir kadının, kocasını mutlu edebilmesi için çok büyük şeyler gerekmiyor.

Güzel bir söz,

Hizmet noktasındaki kusursuzluk,

İlgilenmek,

Beğenilerini takip edip ona göre vaziyet almak yeterlidir.

 

Kadınlar, kendi süslerine, makyajlarına ayırdıkları zamanın daha azını kocalarına ayırsalar, durumu kurtarabilirler. Çünkü yaşlandıklarında bile birilerine muhtaç olduklarını unutmamalıdırlar.

           

Kadınlar da, her gün birlikte oldukları kocalarının neleri beğenip beğenmediklerini, neleri konuşmaktan hoşlanıp hoşlanmadıklarını düşünürlerse problem büyük ölçüde çözülmüş olur.

            Lord Chesterfield’in dediği gibi, “Güzel sonuçlar, küçük fedakârlıkların sonucudur.”

 

            Arkadaşım, kocası yorgun geldiğinde onunla fazla konuşmuyor, rahat etmesi için hemen odasını hazırlıyordu. Kendisi sevdiği halde kocasının hoşuna gitmediği için aile toplantılarını bırakmıştı. Hatta onun sevmediği elbiseleri bile gardırobunun en dip askılarına emanet etmişti.

           

Fose Rauol, hediyeleşmeyi saçma görüyordu. Fakat bir gün, elinde bir paket çikolatayla geldi eve ve karısına uzattı. Olga şaşırmıştı ama kocasının bu hareketinden dolayı da oldukça mutlu olmuştu. Karısının mutlu olduğunu gören Kasablanca, daha sonraları da hediyelerini sürdürdü. Bir süre sonra en büyük zevki, karısının hediyeyi açtığındaki sevinci olmuştu. Artık sadece karısı mutlu olsun diye yapıyordu bütün hareketlerini.

 

Olga, bütün hediyeleri çok sevdiği için değil, belki de onu memnun edebilmek için sevinmiş gibi davranıyordu. Kocasının mutluluğu için çalışan bir kadın, bunun ödülünü alır.

 

Word Dosyası Olarak Hazırlayan: Sertan ÇOBANOĞLU sertancobanoglu@hotmail.com

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s