Okuyana Cennetler Âşık olur

 

 

 

Okuyana Cennetler Âşık olur

 

Hz. Ali (k.v.)’den rivayet ediliyor:

 

“Bir ara Cebrail Aleyhisselam, Allah Resulü (s.a.v.)’ne gelmiş. Onlar henüz birlikte iken Ebu Zerr çıkagelmiş. Cebrail Aleyhisselam onu görünce: “Ebu Zerr” demiş.

 

Bunun üzerine Allah Resulü şöyle demekten kendini alamamış: “Ey Allah’ın emini (Cebrail)! Siz Ebu Zerr’i tanıyor musunuz?

 

Cebrail Aleyhisselam: “Evet, O göklerde, yerdekinden daha ünlüdür. Oralarda Onu tanımayan yoktur. Bu da her gün iki defa yaptığı duadan ileri gelmektedir. Melekler Ona hayrettedirler. İstersen çağır da Ona o duayı soruver.” deyince, Allah Resulü (s.a.v.), Ebu Zerr’i çağırmış ve şöyle demiş:

 

“Ey Ebu Zerr! Her gün yaptığın bir dua var mıdır?”

 

Ebu Zerr (r.a.): “Evet, anam babam sana feda olsun, ey Allah’ın Resulü! O duayı herhangi bir insandan işitmedim. O, sadece Rabbimin bana ilham ettiği on cümledir. Her gün iki kere onu söylerim. Bunu da şöyle yaparım: Önce kıbleye karşı yönelirim. Yüce Allah’ı bir miktar teşbih, bir miktar tehlil ve bir miktarda hamd ederim. Sonra da bir miktar tekbir getiririm. Daha sonra şu on cümlelik duayı yaparım: (Tekbir: Allahü ekber, Tahmid: Elhamdülillah, Tesbih: Sübhanallah, Tehlil: La ilahe illallah, Temcid: La havle ve la kuvvete illa billâh demektir.)

 

Allahümme innı es’elüke ımanen daima. Ve es’elüke kalben haşia. Ve es’elüke ılman nafia. Ve es’elüke yekıynen sadika. Ve es’elüke dinen kayyima. Ve es’elükel afiyete min külli beliyyeh. Ve es’elüke temamel afiyeh. Ve es’elüke devamel afiyeh. Ve es’elükeş şükra alel afiyeh. Ve es’elükel ğınae anin nas.

 

Manası:

 

“Allah’ım! Senden daimi bir iman dilerim. Allah’ım! Senden korkan bir kalp niyaz ederim. Allah’ım! Senden yararlı ilim isterim. Senden doğru bir yakin, derinden inanmak dilerim. Senden sapasağlam bir din dilerim. Her belaya karşı afiyet dilerim. Senden afiyetin tamamını ve devamını dilerim. Verdiğin sağlık ve afiyete gereği gibi şükretmeye beni muvaffak kılmanı dilerim. Ayrıca beni kimseye muhtaç etmemeni de dilerim.”

 

Bunun üzerine Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

 

“Ey Muhammed! Seni hak olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, ümmetinden her kim bu duayı okursa, denizlerin köpüğü, yeryüzündeki toprağın sayısı kadar günahı olsa bile bağışlanır. Ümmetinden rastladığım herhangi bir kimsenin kalbinde bu dua bulunursa, Cennetler ona âşık olur. İki melekte devamlı olarak onun bağışlanmasını diler.

 

Cennet kapıları ona açılır ve melekler ona şöyle seslenir: “Ey Allah’ın velisi, hangi kapıdan istersen gir Cennet’e…”

 

Nevadiru’l – Usul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Word Dosyası Olarak Hazırlayan Sertan ÇOBANOĞLU sertancobanoglu@hotmail.com

 

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Okuyana Cennetler Âşık olur

  1. Fatma dedi ki:

    Saygı ve selamlarla, o kadar güzel dualarla karşılaştımki birden zengin olduğumua inanıyorum.Paylaştığınız için minnetdarım. Allah razı olsun sizlerden. Sevabını biz okudukça sizde görün Īnşallah. Dualarda buluşmak dileğiyle.
    Esselam.

    • sertancobanoglu dedi ki:

      Âmin, Ancak Aracı Olabildik. Rabbim Gıyâbımızda Ettiğiniz Duâları Misliyle Siz ve Sevenleriniz ve Sevdikleriniz İçin de Kabûl Buyursun; Âmin Ecmâin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s